Okullarda Organik Beslenme Farkındalığı için Çalıştay

Ekolojik Tarım Organizasyonu’nun (ETO), Sivil Toplum Diyaloğu - Organik Ürünlere Kolay Ulaşım Projesi kapsamında organize ettiği beslenme çalıştayında BBOM Okullarından Koşan Kaplumbağa Anaokulu, Mutlu Keçi İlkokulu, BBOM Çanakkale Kooperatifi ve BBOM Derneği temsilcilerimizle birlikteydik.

BBOM İzmir Beslenme Komisyonundan Reci Meseri, Hatice Çetinsoy ve Renkli Orman İdari Koordinatörümüz Yasin Sancak’la katıldığımız çalıştayda katılımcı diğer okullar ve proje yürütücüleri ile “Organik ürün nedir? Neden organik? Okullarımızda sağlıklı beslenmeyi oluşturduğumuz menülerde nasıl destekleriz? Çocuklarda sağlıklı beslenme farkındalığını artırmak için neler yapabiliriz?” sorularına yanıt aradık.

Organik Ürünlere Kolay Ulaşım Projesi koordinatörü Ümit Evren’in yaptığı sunumun ardından katılımcı okullar olarak iyi uygulamalarımızı paylaştık. Eğitim kurumlarının çocuklara sağlıklı ve organik gıda sunmanın önemi konusundaki farkındalığını artırmak üzere hazırlanacak rehber için BBOM’un beslenme ilkelerinin de değerlendirildiği çalıştay organizasyonu ve daveti için ETO’ya ve BBOM Derneğinden arkadaşımız Levent Kahraman’a teşekkür ederiz.

Paylaş:

Yoruma kapalı.