Hakkımızda

Online broşür

BBOM hakkında genel bilgi için broşürümüze göz atın

Bağışta bulunun

BBOM İzmir'e nasıl destek olabilirsiniz; tıklayın

Kaydolun

Etkinliklerimizden haberdar olmak için iletişim veri tabanımıza kaydolun

Kimiz?

page1_pic1

Kooperatifleşme Sürecimiz

BBOM İzmir ekibi, BBOM Derneği'nin çalışmalarını heyecanla takip eden ve başka bir okul İzmir'de de mümkün diyen bir grup ebeveyn, eğitimci ve gönüllünün 2013 yılı başlarında buluşmasıyla oluştu. Bu tarihten itibaren düzenlediğimiz tanıtım toplantıları ve katıldığımız etkinlikler aracılığı ile İzmir'de eğitimle ilgili benzer kaygıları taşıyan insanlarla buluştuk; bugün, çocuklarımızın özgür bir ortamda, demokratik, ekolojik dengelere saygılı bir eğitim alabilecekleri başka bir okulu İzmir'de de mümkün kılmak için her bireyinin gönüllü emeğini, aklını, zamanını ve yüreğini ortaya koyduğu kocaman bir topluluğuz.

Dernek tarafından oluşturulan BBOM modeline uygun olarak 7 Nisan 2014’te 22 üyemizle birlikte Sınırlı Sorumlu Başka Bir Okul Mümkün İzmir Eğitim Kooperatifi'ni kurduk. 2015 Eylül ayında İzmir'deki okulu faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte bize katılmak, destek olmak ve bir hayali gerçekleştirmenin keyfini çıkarmak isteyen herkesle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Tarihçe

Mar 2013-

BBOM İzmir grubu bir araya geldik ve BBOM Okulu kurmak için çalışmalara başlamaya karar verdik.

Şub 2014-

Okul yeri araştırmalarımızı yoğunlaştırdık. Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı civarlarındaki birçok köydeki arazi ve atıl durumdaki köy okullarını araştırıp, yerlerinde inceledik.

Nis 2014-

7 Nisan 2014’te BBOM İzmir Kooperatifimizi 22 üyemizle beraber kurduk. Karşıyaka Belediyesi ile görüşmelerimiz başladı ve yer desteği konusunda olumlu gelişmeler yaşandı. 27 Nisan’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Bodrum Mutlu Keçi’ye yaklaşık 45-50 kişi ile birlikte ziyarete gittik.

May 2014-

21 Mayıs 2014’te Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştük. Olumlu geçen görüşme sonucunda Seferihisar'da Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katılımıyla bir tanıtım toplantısı düzenledik.

Kooperatife Üyelik