Renkli Orman için Burs Başvurusu

  • burs1

İzmir Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi tarafından, 2015 - 2016 bahar dönemi için Renkli Orman Erken Çocukluk Merkezi’ne katılacak olan çocuklardan ihtiyacı olanlara belirli oranlarda burs sağlanacaktır. Burs için 1-12 Şubat 2016 tarihleri arasında başvurabilirsiniz.

Sosyal, kültürel, ekonomik farklılıkları olan çocukların dayanışmacı bir yaklaşımla bir arada eğitim-öğretim sürecine katılmalarını önemseyen, toplumsal adalet ilkesini gözeten özgün bir finansal yaklaşımla işletilen ve kar amacı gütmeyen BBOM okullarında; BBOM Derneği tarafından belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde minimum %10 burslu çocuk bulunur ve bu oranın her yıl arttırılarak %25 seviyesine çıkarılması hedeflenir.

Faaliyete 8 Ocak 2016 tarihiyle birlikte başlayan Renkli Orman Erken Çocukluk Merkezi’nde burslu öğrenci/öğrencilerin okul ücreti, burs başvurusunun değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek burs oranı kadar indirim uygulanarak hesaplanacaktır. Bu burstan yararlanmak isteyen ebeveynlerin ekte bulunan formu 3 nüsha halinde doldurarak Renkli Orman EÇM’ye 1-12 Şubat 2016 tarihleri arasında elden teslim etmesi gerekmektedir. Burs başvuruları bağımsız ve tarafsız bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucunda burs alacak olan çocuğun ebeveynlerinden birinin kooperatif genel kurul kararı gereğince kooperatife üye olması ve eğitim fonuna katılması gerekmektedir.

Sorularınız için:
Can Uçkan Yüksel 0 532 488 0061
Başvuru Formu için tıklayın>>

Adres:
Yaka Mahallesi, Kiraz Sokak,
No:20/1, Yakaköy
Bornova İzmir

Paylaş:

Henüz yorum yapılmamış

Yorum yazın

*