Destek

Orman Arkadaşım Projesine Destek Olmak İster misiniz?

Çocuklarımızın, doğayla bağlantı kurması, yeryüzünü paylaştığımız tüm canlılara saygı duyması; doğayı ve onun bileşenlerini, insanlığın hizmetine sunulmuş “kaynaklar” olarak görmekten ziyade birbiri ile etkileşimde olan varlıklar olarak değerlendirebilmesi amacıyla 2015 yılında bu yana Orman Okulları deneyimini sürdürmeye çalışıyoruz. Bu
deneyimin bir uzantısı olarak da daha çok çocuğun doğada zaman geçirmesi için çalışıyoruz. Orman Arkadaşım projesiyle 2-9 yaş arasındaki çocuklar doğada keşif ve macera dolu zaman geçiriyor. Bu etkinlik, alternatif eğitime inanan, çocuğa öğrenme serüveninde rehberlik yapan öğretmenler eşliğinde yaklaşık 2 saat düzenleniyor.  Uygulama alanımız Bornova Yakaköy Ormanı. Her bir etkinlikte ormanın bize sunduğu zenginliklerden faydalanarak farklı bir macera kurguluyoruz. Bazen kuşlar, bazen yosunlar, bazen bir çiçeğin kokusu ve parfüm yolculuğunda buluyor çocuklar kendilerini.

Bu projenin yaygınlaşması ve daha çok çocuğun doğaya çıkmasına vesile olmak ister misin?

Bağış yapabileceğiniz diğer programlarımız

Çocuk Katılımında Sınıf Meclisleri: Bu projeyle, dezavantajlı bölgelerde çalışan öğretmenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine çocuk hakları, çocukların sınıf yönetimine katılabilmeleri için geliştirilen sınıf meclisi uygulamaları konusunda 16 saatlik eğitim verilmekte, eğitimler sonrasın katılımcıların çalıştıkları çocuklar ile sınıf meclisi uygulamaları yapmaları beklenmektedir. Bu eğitimin ilk etabı Eylül 2019 tarihinde başlatılacaktır. Proje, Çocuklarla Güçlüyüz tarafından yürütülen Mikro –Fon kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur. Destekleriniz ile amacımız İzmir bölgesinde daha çok eğitmene ulaşmaktır.

Öğretmenler için Doğa Eğitimi: BBOM İzmir Renkli Orman Okulları, biriktirdiği deneyimleri diğer öğretmenler aracılığı ile çocuklara ulaştırmak için öğretmenlere yönelik doğa eğitimleri düzenlemektedir. Her bir eğitim 16 saat pratik ve uygulamalı olarak düzenlenir. Eğitim sonunda öğretmenlerin görev yaptıkları okullarda çocukları düzenli olarak doğaya çıkarmaları beklenir. Bu eğitimden şimdiye kadar 80 öğretmen faydalanmıştır.

Nasıl mı?

• Projelere doğrudan bağış yapabilir,

• Düzenli nakdi bağış yapabilir,

• Bizi desteklemek ve aramıza katılmak için 500 TL giriş bedeli ile kooperatifimize ortak olabilirsiniz.

“Başka Okullar” Dayanışmayla Mümkün!

SS İzmir Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi

Garanti Bankası
92 - 6294406 KARŞIYAKA
TR48 0006 2000 0920 0006 2944 06

Sorularınız için:
Ayşe Emre Ermin 0505 553 9001
izmir@baskabirokulmumkun.net